Odwrócony kredyt hipoteczny - względnie nowe „narzędzie” finansowe przeznaczone głównie dla ludzi starszych

Jednym z najważniejszych wyzwań w obliczu których staje dzisiejszy świat, a zwłaszcza kraje Zachodu w tym również Polska jest niewątpliwie starzejące się społeczeństwo.
Aplikacje na telefon
Autor: GoMobi.pl
Zainspirowane przez: http://gomobi.pl


Specjaliści alarmują: z każdym rokiem seniorów będzie przybywać. Prognozuje się, że w 2050 roku ich liczba wzrośnie o ponad pięć milionów.


Sytuacja osób starszych w naszym kraju nie wygląda najlepiej. Mała emerytura sprawia, że nierzadko trudno im związać koniec z końcem. Nie mają pieniędzy na realizację podstawowych potrzeb, takich jak między innymi zakup lekarstw. Co w takim razie zrobić? Kredyt Dla seniora to bardzo często jedyny ratunek i świetny sposób na to, ażeby załatać dziury w domowym budżecie. Instytucje finansowe uwielbiają „klientów na emeryturze”. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest przynajmniej kilka. Są rzetelni. Stosunkowo szybko spłacają swe zadłużenia mimo niewielkich przychodów. Nie ma obaw iż stracą posadę, wyjadą do innego kraju lub zamkną działalność gospodarczą. Od niespełna dwóch lat osoby starsze mogą czerpać korzyści pięniężne z tytułu posiadania mieszkania na własność. Nowy „instrument” finansowy to odwrócona hipoteka (zobacz kredyt na remont domu wrocław) kalkulator pozwala obliczyć wysokość dożywotniej renty.
Trzeba przy tym wziąć pod uwagę wartość rynkową nieruchomości jak również - chociaż ustawa nie mówi o tym wprost - wiek osoby ubiegającej się o kredyt.
2023/06/27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.