Bezproblemowe zarejestrowanie własnej firmy

Każdy, kto planuje zajmować się sprzedażą towarów, lub usług przez dłuższy czas, w sposób fachowy i zorganizowany, musi założyć działalność gospodarczą. Aktywnością gospodarczą może być sprzedawanie publikacji przez sieć, wykonywanie renowacji mieszkań, prowadzenie gabinetu lekarskiego, a nawet prowadzenie stoiska krótkotrwałego.
W tych wypadkach zarejestrowanie działań to obowiązek. Działalność gospodarczą wolno założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, czy też podpisu elektronicznego.


Założenie firmy nie jest uciążliwe, jednak należy wykonać parę działań, odwiedzić kilka miejsc i to w odpowiedniej kolejności.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to w tym serwisie (https://www.reequest.pl/) też znajdziesz coś, co okaże się warte Twojego zainteresowania. Kliknij więc ten link!

Zaczynamy od wypełnienia blankietu CEIDG. Wpis do ewidencji jest równocześnie podaniem o nadanie numeru REGON, nadanie, bądź wskazanie numeru NIP i dobór gatunku opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym formularzu sygnalizuje się także każde zmiany z obszaru podawanych danych. W formularzu powinno się przekazać rodzaj czynionej aktywności według rejestru PDK.


bezpłatny
Autor: Peter Cartledge
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


założenie firmy
Autor: Maryanne
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W formularzu CEIDG trzeba określić, kto będzie prowadził dokumentację finansową przedsiębiorstwa. Jeśli nie wiemy jeszcze w chwili wypełniania wniosku, z jakim biurem rachunkowym będziemy współdziałać, to wybieramy opcję samodzielnego prowadzenia dokumentacji, a później nasz wpis aktualizujemy.
Jeśli wykonywana aktywność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem dochodów, to dodajemy druk ZUA. Z kolei druk ZZA składa się w przypadku, kiedy jesteśmy równocześnie zatrudnieni na umowę o pracę, w której zarabiamy powyżej minimalnej pensji krajowej.
2023/11/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.