Czemu powinniśmy wybrać się na Dominikanę? Kiedy najlepiej pojechać w tamte strony?

Zawsze wtedy gdy za oknem mamy gorszą pogodę zaczynamy myśleć o wyjazdach do dalekich krajów. Najlepiej tam, gdzie jest gorąco, jest słonecznie, oprócz tego jest morze oraz plaża. Powinna to być dla nas taka odskocznia od cogodzinnej szarości. Przeglądając oferty biur podróży możemy natknąć na dosyć oryginalny, ale już coraz bardziej popularny kierunek. A może by tak wybrać się na Dominikanę? Dominikana jest położona na wyspie Haiti w basenie Morza Karaibskiego. Jest to kraj niemal siedem razy mniejszy aniżeli Polska, ale zachwycający roślinnością oraz malowniczymi miejscami do plażowania.
wakacje nad morzem
Autor: Jeff Djevdet
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Spora ilość ładnych piaszczystych plaż powoduje, że jest to wręcz idealne miejsce na wypoczynek dla osób tęskniących za promieniami słońca oraz ciepłem. Właśnie wtedy, gdy w Polsce jest zima i warunki na zewnątrz najczęściej nie zachęcają do dłuższego przebywania na dworze, na Dominikanie panują świetne warunki pogodowe, wręcz wymarzone.

Można spędzać całe dnie na plaży, lub skorzystać z wycieczek, dzięki którym można poznać ten kraj bardziej pod kątem przyrody jak i normalnego, codziennego życia. Jeżeli nie robiliśmy wcześniej rezerwacji, tylko właśnie postanowiliśmy, że chcemy pojechać w podróż, opłaca się skorzystać z ofert Dominikana last minute. Można ich poszukać w biurach podróży.

Za całkiem dobrą cenę będziemy mogli kupić wycieczkę w ten cudowny, daleki zakątek świata. Jeśli chodzi o wycieczki Dominikana oferuje bardzo dużo interesujących wypadów, kóre pozwolą nam w lepszym stopniu poznać tą część wyspy. Można bliżej spenetrować ładne wodospady albo górskie szczyty porośnięte bujnie roślinnością. Jeżeli natomiast ktoś chciałby jeszcze inaczej spędzić czas, w takim wypadku pomysłem może okazać się nurkowanie. W taki sposób można oglądać podwodne widoki pięknych raf koralowych. Można także wybrać się na jedną z okolicznych wysepek.


Polecamy też

Jakie luksusowe wczasy a, także podróże warto wybrać

Plaża Seminyak na Wyspie Bali
Autor: Dimos Paraskevas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie bywa łatwo dziś wybierać poszczególne naprawdę interesujące oferty wakacyjne. Czy lepiej wybrać bowiem sprawdzone państwa bądź także pozwalać sobie na bardziej ciekawe wyprawy? Wiele w tejże kwestii zależy sprawa jasna od możliwości pieniężnych konkretnego klienta. Dobrze, jeśli jedynie dysponuje się pewnymi pieniędzmi, rozważyć bardziej luksusowe wczasy.

Niektóre z takich wysp są naprawdę małe i można poczuć się jak na bezludnej wyspie. Jeżeli natomiast interesuje nas samo plażowanie, Dominikana posiada wiele malowniczych plaż, które również możemy pooglądać i spędzić na każdej trochę czasu. Najbardziej polecany rejon, jeśli chodzi o plaże to Punta Cana.

Tu oprócz tego jest świetna infrastruktura turystyczna. Cała masa knajpek, miejsc z pysznym jedzeniem czy dyskotek, a wszystko to z widokiem na morze. W takim miejscu możemy przyjemnie spędzić wieczór odrywając swoje myśli choćby na chwilę od zwykłych obowiązków.
2020/03/01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.