Jakiego rodzaju atrakcje czekają na turystów nad Morzem Bałtyckim?

Wybrzeże Bałtyku od wielu lat przyciąga bardzo wielu turystów. Zdecydowana większość z nich pragnie odpoczywać w najpopularniejszych miejscowościach urlopowych. Ci, którzy odszukują miejsc cichych i spokojnych mogą odwiedzić wioskę Jantar, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jantar ma nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, mimo wszystko niezwykle dobrze przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar odnajdziemy między innymi w ośrodkach wypoczynkowych i domach urlopowych. Noclegi Jantar to bogata oferta tak naprawdę całorocznych pokoi dla zainteresowanych. Pełną ofertę znajdziesz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na wypoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj danych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie przede wszystkim dwanaście lat. Turyści, którzy zdecydują się je odwiedzić w stanie poznać historię wsi, ale przede wszystkim zobaczyć wspaniałą kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystać swoje położenie na dawnym szlaku bursztynowym do swojej promocji. Wiadomo, że każdego roku są organizowane Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.


Polecamy też

Dlaczego powinniśmy odwiedzić wyjątkowe Trójmiasto? Sprawdzamy jakie atrakcje czekają na nas w Gdańsku i Sopocie!

morze
Autor: Gerhard Giebener
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Planując wakacje warto udać się w miejsce, gdzie możemy cieszyć się podobnie relaksem, jak również ciekawymi atrakcjami. Warte uwagi są polskie miasteczka, jak np. Gdańsk, Gdynia i Sopot, w których czeka na nas mnóstwo wspaniałych wrażeń. Trójmiasto zachwyca turystów polskich, jak również zagranicznych, ponieważ cechuje się rewelacyjnymi zabytkami a także malowniczymi plażami.

Statki na morzu
Autor: Maciej Kasprzyk
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze. Przede wszystkim większość turystów będzie przybywało tu ze względu na interesującą plażę. Na tych, którzy pragną spędzić czas nie tylko na plaży mogą wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika właśnie po tym terenie będzie mógł występować pisarz Leszek Michalik. Wioskę można pozwiedzać szczególnie w czasie wakacyjnym. Pasjonaci entomologii tak naprawdę najchętniej zwiedzą park owadów. Wspaniałe miejsca czekają tak w okolicznych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o sześć kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Godnym zobaczenia obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o kilkanaście kilometrów Kątach Rybackich stworzono rezerwat kormoranów.http://www.baltic-park.com.pl/lokale-uslugowe-w-pogorzelicy.htm (następna strona)Działa tutaj też Muzeum Zalewu Wiślanego.
2023/12/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.