Jak ująć podróżowanie po dalekich krajach w domowym budżecie?

Wakacje i urlopy w odległych, ciekawych i często znajdujących się w atrakcyjniejszym klimacie obszarach zawsze były szczególnie atrakcyjną możliwością spędzania wolnego czasu. Wyprawy razem z rozkwitem cywilizacji i co za tym idzie techniki stawały się coraz szybsze, odleglejsze i bardziej wygodne. Rozwój lotnictwa i wzrost niezawodności sprawił, iż ten sposób podróżowania staje się coraz częściej poważany i zyskuje stałych klientów.
Samolot w hangarze
Autor: Geoff Livingston
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zwiększenie konkurencji na tym rynku wymusił również stałe uatrakcyjnianie ofert i w wyniku tego aktualnie daje możliwość na tanie latanie. Przy poszukiwaniu podobnych połączeń najważniejsze są dwa aspekty: dobór linii bez brania pod uwagę wybitnie renomowanych firm, oraz wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Zadbaj by każdorazowo przed wyborem linii lotniczych skontrolować rekomendacje przy w małym stopniu znanych albo niszowych firmach lub lataj z pll lot gdzie masz ochotę tylko takimi, których obsługa zarówno powietrzna jak i naziemna spełnia określone wymogi.

Przy zamówieniu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem jesteśmy w stanie zdobyć naprawdę bardzo tanich biletów, których rabat jest przeważnie wprost proporcjonalna do długości okresu przedsprzedaży (wejdź na tą stronę).
samolot
Autor: Jorge from Brazil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Linie proponujące tanie latanie korzystają przeważnie z mniejszych samolotów niż potentaci w branży, toteż należy spodziewać się, że odloty odbywają się z mniejszych lotnisk, często dzięki temu siatka takich lotnisk jest bardziej rozwinięta niż w przypadku samolotów o pokaźniejszych rozmiarach. To także powoduje zmniejszenie kosztów, gdyż korzystanie z tych ośrodków generuje niższe opłaty.

Polecamy też

Jaka oferta jest zazwyczaj zachętą, by wybrać się na zagraniczną wycieczkę ? Co zachęca nas do zakupu biletów lotniczych?

wakacje
Autor: Łukasz Miśkiewicz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
zwiedzanie Europy to obecnie już nie jest kłopot. Coraz mniejsza liczba osób wybiera samochód na rzecz szybszego środka komunikacji, którym jest samolot. Przez to da się wybrać się na wypad chociażby na krótki okres czasu, choćby na sobotę i niedzielę.


Tanie bilety lotnicze kuszą nas, aby ponownie gdzieś wyskoczyć, choćby na chwilę.


Atrakcyjność tanich linii lotniczych jest tak wysoka, że często udanie konkuruje z innymi typami transportu masowego, jak pociągi czy autokary. Warto jednak mieć na uwadze inne opłaty niż sama cena biletu, ponieważ nierzadko całkowity koszt tych lotów bywa znacznie wyższy niż cena samego przelotu (dowiedź się nieco więcej).

Po sumiennym zaplanowaniu trasy oraz uprzedniej rezerwacji opłaty takiej wycieczki w żaden sposób nie powinny nadmierne przeciążać budżetu domowego, gwarantując przy tym szybszy transport i komfort całej podróży.
2020/01/15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.