Czołówki jako potrzebny ekwipunek na każdej eskapadzie

Wielu entuzjastów sportu ma w swoim wyposażeniu latarki czołowe. Od amatora outdooru, trekkingu, poprzez wspinaczy, cyklistów, biegaczy, po pasjonatów mniej czynnego odpoczynku na łonie natury.


Czołówki weszły już na stałe na wykaz nieodzownego wyposażenia na każdej eskapadzie, bez względu na cel, rozciągłość, bądź miejsce.


Polecamy też

Buty dla sportowców

Wiosna to idealny czas, by zacząć uprawiać jakiś sport. Jeśli zamierzasz dbać o sylwetkę, musisz nabyć porządny sprzęt do treningów. Najważniejszym elementem w wyposażeniu sportowca są porządne buty. Niewiele osób wie, że jakże popularne truchtanie po parku jest generalnie bardzo szkodliwe dla ludzkich stawów. By zmniejszyć te okropne efekty joggingu, trzeba wybrać buty, który dobrze amortyzują nacisk. Badacze, parający się fizjologią wysiłku, zaprojektowali modele pasujące do różnych rodzajów aktywności.


Łóżko do gabinetu medycznego
Autor: Ted Eytan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Latarki czołowe mają ogromną wartość, dlatego że nie jesteśmy zmuszeni ich trzymać w dłoniach, a także intuicyjnie oświetlamy szczegółowo ów element okolicy, na który patrzymy. Pozwala to na niczym nie skrępowane poruszanie. Najlepszym rozwiązaniem jest latarka, która ma przeciętną, albo wielką moc i możliwość regulacji koncentracji pływu światła. Nie zawsze jest pożądana latarka o mocy kilkuset lumenów, albowiem będzie to wiodło do prędkiego wyładowania baterii. Są także nowoczesne latarki czołowe, jakie same dopasowują swą moc w zależności od warunków oświetleniowych. Doskonałym rozwiązaniem jest odrębny zbiornik na akumulatory, jaki będzie można przymocować do pasa i doprowadzi on energię do latarki za pomocą przewodu. Przydaje się to podczas wypraw w zimie, bowiem w takim przypadku baterie składowane w cieple, działają znacznie dłużej. Latarka powinna być odporna na deszcz i śnieg. Liczy się także możność zamontowania jej na kasku, który jest nieodzowny w górach.
W czasie wypraw przyda się także nóż bear grylls - CQB.


Jest to zmodernizowana wersja noża survivalowego, zaprojektowanego we współpracy z propagatorem survivalu Bearem Gryllsem.


Gumowana nasada osadzona na całym trzpieniu ma antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż wspaniale przywiera do dłoni.
2023/01/26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.