Szanse pracy dla informatyków

Przeglądając aktualne oferty zatrudnienia, niejednokrotnie spotkać się można z hasłami typu "praca sap", „c++” czy „sql”. Wielu osobom zwroty te mówią zapewne niewiele. Są to bowiem hasła powiązane ściśle z pracą informatyków oraz z programowaniem. Zawód programisty stale jest potrzebny i poszukiwany. W zdecydowanej większości specjalności, szczególnie wykształconych współcześnie, wymaga zatrudnienia osoby znającej przynajmniej podstawy programowania. Wszystko to powoduje, że ofert tych można znaleźć bardzo wiele. Wpisując w sieci przykładową frazę „praca informatyk Kraków” otrzymuje się ogromną liczbę wyników.
biurko
Autor: geishaboy500
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Programiści SAP i C++

SAP to system wykorzystywany do zarządzania przedsiębiorstwem. Pozwala na ustalanie i obserwowanie sprzedaży, przychodów, sporządzanie rozmaitych raportów. System tego rodzaju jest spersonalizowany dla potrzeb danego przedsiębiorstwa. Poszukuje się więc programisty z umiejętnością pracy z systemami SAP, stworzonymi pod kątem określonego przedsiębiorstwa. Z kolei pod hasłem „praca C++” kryją się oferty dla pracowników ze znajomością tego języka programowania. Programista C++ zajmuje się pisaniem aplikacji zarówno na platformie Windows, jak i Linux. W większości ofert pracy tego typu u obiegającego się o stanowisko mile widziana jest również umiejętność pracy na gotowym zestawie bibliotek i narzędzi programistycznych, jak na przykład Qt.

Programiści SQL

Polecamy też

W jaki sposób znaleźć interesującą i intratną finansowo propozycję zatrudnienia?

zbieranie owoców
Autor: Lothar Spurzem
Zainspirowane przez: http://commons.wikimedia.org
Nie da się ukryć, że odnalezienie dobrze płatnej i zarazem interesującej pracy to naprawdę trudne zadanie. Niemało osób korzysta z działalności urzędów pracy, licząc na to, że w ten sposób uda im się uzyskać satysfakcjonujące zatrudnienie. Lepiej jednak wziąć sprawy w swoje ręce, decydując się na samodzielne poszukiwanie zatrudnienia – chociażby za pośrednictwem Internetu.


Innym często spotykanym hasłem w ofertach pracy, wiążących się z szeroko pojętym programowaniem, jest „praca oracle”. Skrót ten określa język programowania wykorzystywany do tworzenia baz danych. W większości przypadków aspekty Oracle używane są przez wielu programistów, wyspecjalizowanych w innych językach, jakim jest php. U potencjalnego pracownika mile widziana jest więc znajomość składni tego języka i obsługiwanie baz danych stworzonych za jego pomocą, jak na przykład mySQL i SQLlite.

Kliknij ten link, żeby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (https://twojprawnik.net/kancelaria.php) na opisywany temat. To na pewno także Cię zaciekawi.

Na wszystkich wymienionych stanowiskach u kandydata potrzebna jest umiejętność organizacji własnego czasu i pracy zgodnie z harmonogramem zadań. Istotne jest także doświadczenie w pracy w małych grupach.
Zainspirowane przez: Praca z Itkontrakt
2024/03/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.