Jak znaleźć dobrego buchaltera

O dobrego księgowego nie jest prosto. Winien być to ktoś prawy, skrzętny, wykształcony, a przy tym wszystkim zaangażowany i chętny do pracy. Ważne, aby lubił to, co wykonuje i stale rozszerzał horyzonty, monitorując nowości i szkoląc się.
Odpowiedni rachmistrz jest w stanie wielce pomóc w prowadzeniu oraz rozwoju firmy. Z kolei niewłaściwy buchalter może przyczynić się wręcz do plajty. Nie każdy musi wiedzieć, co to jest spis z natury, amortyzacja czy faktura Vat marża (), w związku z tym nieodzowny nam świetny księgowy ().

Polecamy też

Programy przeznaczone do tworzenia faktur w sieci internetowej - "Po co"? "Na co"? i "Dlaczego"?

dolary
Autor: Stan Dalone
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jak dosłownie każdy z nas bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, w obecnej chwili żyć bez żadnej pomocy najbardziej nowych osiągnięć technologii byłoby dla człowieka dość niełatwe.


faktura
Autor: Steve Jurvetson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Na co musimy kierować uwagę, jeśli szukamy księgowego? Czy nasz kandydat ma dużą ilość klientów? Powinien posiadać ich tyle, aby każdego rozpatrywać indywidualnie, ale pamiętajmy, że ilość kontrahentów (bieżących jak też ewentualnych) świadczy o jakości usług. Jeżeli u wybranego buchaltera świecą pustki, natomiast w kalendarzu nie ma żadnych uplanowanych spotkań, lepiej czmychać. Godziwy buchalter to kompetentny buchalter. Każdy uczy się na swych pomyłkach, jednakże lepiej, jeśli księgowy uczy się u kogoś, a nie u nas. Zanim zatrudnisz rachunkowego – wypróbuj go. Sieć internetowa jest świetnym narzędziem do tego rodzaju zadań. Nie wierz człowiekowi znikąd, nawet w najwyższym stopniu wiarygodnemu. Więcej na .

faktura
Autor: lab604
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dobrze jest sprawdzić, z czego nasz księgowy jest znany w kręgach towarzyskich, czy jest to opanowanie oraz klasa, czy może skłonność do plotkowania oraz opowiadania cudzych sekretów? Podczas wstępnego spotkania spytaj o wykształcenie, a także o stopień kwalifikacji. Ten pierwszy to księgowy, drugi to fachowiec ds. fakturowania, trzeci główny buchalter, zaś czwarty dyplomowany księgowy. Zapytaj także o dodatkowe kursy jak też dalsze plany zawodowe.


Zadawając pytania, zwracaj uwagę na detale, na próbę poproś o jakąś fachową radę, a gdy już zatrudnisz sprawdzaj (chociaż od czasu do czasu). Za pomyłki księgowego mógłbyś słono zapłacić karne (Sprawdź mslegit sprawy karne wrocław) odsetki dla przedsiębiorców mogą być istotnie znaczne i na długo zakłócić płynność finansową przedsiębiorstwa. Kluczowe jest sprawdzenie uprawnień. Dobrze jest również wypytać samego księgowego w jakim dziale czuje się najlepiej. Jest to bowiem dziedzina wiedzy bardzo specjalistyczna. Jedni księgowi preferują rozliczać Vat, inni z kolei specjalizują się w rozliczeniach międzynarodowych.
2023/03/24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.